О нама

Основна школа „Хајдук Вељко“ Штубик налази се на двадесетом километру од Неготина према западу. Обухвата брдско - планинско подручје. Покрива Месне заједнице: Штубик, Малајница, Плавна и засеок Плавне - Турија. У Штубику се налази централна школа која обухвата ниже разреде са подручја Штубика и више разреде са свих горе наведених подручја. У Плавни и Малајници настава је организована у комбинованим одељењима од 1. до 4. разреда, а у Турији налазе се неподељена одељења нижих разреда.

Основна школа „Хајдук Вељко“ у Штубику је школа са дугом васпитно – образовном традицијом. По писаним докумантима у Штубику је постојала школа 1850. године и тада је имала 71 ученика и једног учитеља, а у Плавни је школа почела са радом 1871. године. Од тада па до данашњих дана кроз школу у Штубику и њена издвојена одељења смењивале су се генерације ученика и наставника.

Почетком двадесетог века изграђене су нове школске зграде у Штубику (1924), у Плавни (1912), у Шаркамену (1903). Као што се види наша школа има дугу традицију. У њој остварујемо висок квалитет у настави захваљујући потпуној стручно заступљеној настави и континуираним планирањем и организовањем стручног усавршавања целог колектива, као и и ндивидуалним усавршавањем наставника и стручних сарадника. Имамо добру сарадњу са родитељима ученика као и са локалном заједницом. Бивше и садашње генерације ђака су врло поносне на своју школу - садашњи ђаци је чувају, а бивши често долазе да се опет сретну са својим некадашњим наставницима.